close
تبلیغات در اینترنت
هیات والیبال استان اردبیل - 23

جوانان ایران بر بام آسیا ایستادند


تیم ملی والیبال ایران موفق شد با شکست 3 بر صفر چین در بازی فینال هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان پسر آسیا بر بام آسیا بایستد.

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در آخرین مسابقه مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا تیم های ایران و چین از ساعت 19 امروز شنبه سوم آبانماه به مصاف هم رفتند.


شاگردان فرهاد نفرزاده این دیدار را با ترکیب حمودی، حیدری، معنوی نژاد، ولایی، الله وردیان و تقی زاده آغاز کردند و با شروعی قدرتمندانه اختلاف امتیاز را از همان ابتدای بازی زیاد کردند به طوری که چینی ها نتوانستند خود را به بازی بازگردانند.
سرویس های بی نقص الله وردیان، دفاع های پی در پی تقی زاده، حملات معنوی نژاد، تقسیم پاس و طراحی حملات حمودی و درخشش سایر بازیکنان نتیجه بازی را به نفع ایران به پایان رساند.


با توجه به بازی روز گذشته ایران مقابل بحرین انتظار می رفت ایرانی ها خسته و کم رمق در بازی فینال حاضر شوند اما هم از نظر روانی و هم بدنی بسیار آماده ظاهر شدند به طوریکه بحرینی های حاضر در سالن هم به تشویق ایران پرداختند.
حدود 200 ایرانی هم مشوق تیم ملی جوانان در سالن بودند که در طول بازی از نظر روحی بسیار موثر ظاهر شدند. نمایش قدرتمند ایران در این دوره از مسابقات این پیش بینی را بین حاضرین در مسابقات به وجود آورد که ایران در مسابقات جهانی هم به عنوان یکی از قدرت ها ظاهر خواهد شد.
تیم ملی والیبال جوانان ایران توانست در پایان این بازی با تیجه 3 بر صفر و با امتیازات 25 بر 19 ، 25 بر 18 و 25 بر 19 پیروز شود تا به عنوان قهرمان هفدهمین دوره مسابقات جوانان پسر آسیا دست پیدا کند و برای پنجمین مرتبه مدال طلای این رقابت ها را از آن خود کند.
در دیدار رده بندی هم کره جنوبی موفق شد میزبان را از پیش رو بردارد و مدال برنز این دوره از مسابقات را بر گردن بیاویزد.

نتایج آخرین روز مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به شرح زیر است:
فینال : ایران 3 – چین صفر
رده بندی : کره جنوبی 3 – بحرین صفر[ یکشنبه 04 آبان 1393 ] [ 0:58 ] [ Admin ]

صعود به فینال در جهنم منامه / برنامه مرحله نهایی


تیم ملی جوانان ایران در بازی نیمه نهایی هفدهمین دوره قهرمانی جوانان پسر آسیا در بحرین موفق به شکست میزبان در حضور هزاران تماشاگر خودی شد.

 

به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، آخرین بازی روز هشتم مسابقات که حکم نیمه نهایی و صعود به فینال را داشت ایران و بحرین انجام دادند. بحرینی ها شب قبل از بازی توانسته بودند با حضور در جمع 4 تیم برتر مسابقات جواز شرکت در مسابقات جهانی را کسب کنند و به همین دلیل انگیزه زیادی برای پیروزی در بازی مقابل ایران داشتند که با پشت سر گذاشتن یکی از قدرت های آسیا روزهای خوب خود را کامل کنند. بحرین تا قبل از بازی مقابل ایران در هیچ بازی شکست نخورده بود و نمی خواست اولین شکست شان باعث عدم راهیابی آنها به فینال شود و به همین دلیل با تشویق هزاران تماشاگر پر سر و صدا بازی را آغاز کردند. حاضرین در سالن با هر وسیله ای اعم از بلند گو، سازهای ضربی و بادی ایجاد صدا می کردند و بدترین جو را برای ایران به وجود آورده بودند. ست اول ایران به راحتی برد تا قدرت خود را به حریف نشان دهد اما در ست دوم بحرین جانی تازه گرفت و با حمایت تماشاگران و البته داوری بازی را در دست گرفت و در این ست پیروز شد. خط نگهداران بازی تمام و کمال هوای تیم خودی را داشتند و این موضوع تا جایی ادامه پیدا کرد که داور اول چندین بار رای آنها را عوض کرد و تذکری جدی داد. داور اول و دوم هم تحت تاثیر جو بازی بودند و در مقاطعی حساس سوت های اشتباه زدند که این اشتباهات عصبانیت امیدوار حاتمی، رییس کمیته داوران فدراسیون والیبال را که در سالن حضور داشت به همراه داشت. پس از پیروزی در ست دوم توسط بحرینی ها آنها ست سوم را بسیار انفجاری شروع کردند و با امتیازاتی زیاد از ایران پیش افتادند اما چند تعویض به جا و تمرکز بازیکنان بر دستورات تاکتیکی کادر فنی بازی را متحول کرد. جوانان ایرانی در مقطعی 14 بر 9 از حریف عقب بودند که با زدن چند سرویس هدف دار، دفاع های عالی و توپگیری های به موقع، نتیجه 16 بر 14 به نفع ایران شد و همین روند تا انتهای ست و بازی ادامه داشت. بازی تیم ایران به شدت از سوی تماشاگران ایرانی حاضر در سالن تشویق شد و بازیکنان برای استراحت و آمادگی برای بازی فینال مقابل چین به محل استقرار تیم بازگشتند.
در دیگر دیدار نیمه نهایی قبل از بازی ایران دو تیم کره جنوبی و چین رو در روی هم قرار گرفتند که می توان آن بازی را جنگ واقعی نامید. 2 تیم تا آخرین لحظه با هم جنگیدند اما چین توانست در هر 3 ست پیروز شود و از بازی باخته برد بسازد که در آخر با کسب نتیجه 3 بر یک دیگر فینالیست هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان پسر آسیا شد .

نتایج مرحله نیمه نهایی :
کره جنوبی یک – چین 3
بحرین یک – ایران 3

برنامه روز پایانی مسابقات به شرح زیر است :
شنبه سوم آبان ماه به وقت تهران
سالن C :
ساعت 16:30 ، بحرین - کره جنوبی ( برای کسب عنوان سوم و چهارمی)
ساعت 19:00 ،چین – ایران ( برای کسب عنوان اول ودومی )[ یکشنبه 04 آبان 1393 ] [ 0:55 ] [ Admin ]

اقدام عجیب FIVB /فدراسیون جهانی والیبال به بازیکنان و داوران انگلیسی آموزش می دهد


فدراسیون جهانی والیبال FIVB در اقدامی جدید، آموزشگاه روستا استون را به عنوان اسپانسر جدیدش اعلام کرد تا تمامی ورزشکاران و داوران زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

 

​به گزارش خبرگزاری جهان والیبال و به نقل از آاونا، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) روز یک شنبه همکاری اش را با آموزگاه روستا استون (Rosetta Stone) اعلام کرد که هدف از این همکاری آموزش زبان انگلیسی به ورزشکاران و داوران والیبال است.

در جریان هفدهمین دوره رقابت های قهرمانی والیبال بانوان جهان، دکتر آری گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال در مراسمی آموزشگاه روستا استون را اسپانسر جدید والیبال جهان معرفی کرد. این آموزشگاه شریک جدید FIVB خواهد بود تا زبان انگلیسی را به تمامی کارکنان فدراسیون جهانی، داوران و بازیکنان آموزش دهد تا پس از این مشکلی در ارتباط بین بازیکنان و داوران وجود نداشته باشد.

گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال در این جلسه گفت: «ارتباط بین بازیکنان و داوران در طول مسابقه در موفقیت ورزش والیبال بسیار مهم و تاثیرگذار است.» وی ادامه داد: «در حال حاضر گوناگونی زبان تاثیر قابل توجهی در جریان مسابقات دارد و ما بدنبال راه حلی برای این موضوع بودیم.»

در طول دهه گذشته والیبال رشد قابل توجهی داشته و FIVB در بین 220 فدراسیون ورزشی به عنوان بزرگترین فدراسیون شناخته شده است. از آنجایی که مسئولین فدراسیون جهانی والیبال مسئولیت دارند این ورزش را در سطح اول جهان حفظ کنند، باید به تمامی استانداردها دقت کنند.


این اقدام فدراسیون جهانی برای نخستین بار در بین تمامی فدراسیون های ورزشی اتفاق می افتد و همکاری دو ساله FIVB و آموزشگاه روستا استون از ژانویه 2015 به طور رسمی آغاز می شود.

روستا استون، آموزشگاه زبان در اروپا است که بیش از 20 زبان رایج دنیا، از جمله فارسی را از راه دور و اینترنتی آموزش می دهد. پس از همکاری FIVB و این آموزشگاه، دروس زبان برای تمامی داوران فرستاده خواهد شد و همچنین فدراسیون جهانی مجوز 2 زبان را به تمام فدراسیون ها ارسال می کند. علاوه بر آن، رسانه های اجتماعی و طرفداران قادر به استفاده از این موقعیت خواهند بود.[ یکشنبه 04 آبان 1393 ] [ 0:53 ] [ Admin ]

رونمایی از سایت هیات والیبال استان اردبیل


از سایت هیات والیبال استان اردبیل با آدرس اینترنتی ardabil-volleyball.ir رونمایی شد

 

از این پس تمامی اخبار و اطلاعات والیبال استان و ایران را در این پایگاه مشاهده نمایید[ سه شنبه 01 مهر 1393 ] [ 1:34 ] [ Admin ]