close
تبلیغات در اینترنت
صعود به فینال در جهنم منامه / برنامه مرحله نهایی

صعود به فینال در جهنم منامه / برنامه مرحله نهایی


تیم ملی جوانان ایران در بازی نیمه نهایی هفدهمین دوره قهرمانی جوانان پسر آسیا در بحرین موفق به شکست میزبان در حضور هزاران تماشاگر خودی شد.

 

به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، آخرین بازی روز هشتم مسابقات که حکم نیمه نهایی و صعود به فینال را داشت ایران و بحرین انجام دادند. بحرینی ها شب قبل از بازی توانسته بودند با حضور در جمع 4 تیم برتر مسابقات جواز شرکت در مسابقات جهانی را کسب کنند و به همین دلیل انگیزه زیادی برای پیروزی در بازی مقابل ایران داشتند که با پشت سر گذاشتن یکی از قدرت های آسیا روزهای خوب خود را کامل کنند. بحرین تا قبل از بازی مقابل ایران در هیچ بازی شکست نخورده بود و نمی خواست اولین شکست شان باعث عدم راهیابی آنها به فینال شود و به همین دلیل با تشویق هزاران تماشاگر پر سر و صدا بازی را آغاز کردند. حاضرین در سالن با هر وسیله ای اعم از بلند گو، سازهای ضربی و بادی ایجاد صدا می کردند و بدترین جو را برای ایران به وجود آورده بودند. ست اول ایران به راحتی برد تا قدرت خود را به حریف نشان دهد اما در ست دوم بحرین جانی تازه گرفت و با حمایت تماشاگران و البته داوری بازی را در دست گرفت و در این ست پیروز شد. خط نگهداران بازی تمام و کمال هوای تیم خودی را داشتند و این موضوع تا جایی ادامه پیدا کرد که داور اول چندین بار رای آنها را عوض کرد و تذکری جدی داد. داور اول و دوم هم تحت تاثیر جو بازی بودند و در مقاطعی حساس سوت های اشتباه زدند که این اشتباهات عصبانیت امیدوار حاتمی، رییس کمیته داوران فدراسیون والیبال را که در سالن حضور داشت به همراه داشت. پس از پیروزی در ست دوم توسط بحرینی ها آنها ست سوم را بسیار انفجاری شروع کردند و با امتیازاتی زیاد از ایران پیش افتادند اما چند تعویض به جا و تمرکز بازیکنان بر دستورات تاکتیکی کادر فنی بازی را متحول کرد. جوانان ایرانی در مقطعی 14 بر 9 از حریف عقب بودند که با زدن چند سرویس هدف دار، دفاع های عالی و توپگیری های به موقع، نتیجه 16 بر 14 به نفع ایران شد و همین روند تا انتهای ست و بازی ادامه داشت. بازی تیم ایران به شدت از سوی تماشاگران ایرانی حاضر در سالن تشویق شد و بازیکنان برای استراحت و آمادگی برای بازی فینال مقابل چین به محل استقرار تیم بازگشتند.
در دیگر دیدار نیمه نهایی قبل از بازی ایران دو تیم کره جنوبی و چین رو در روی هم قرار گرفتند که می توان آن بازی را جنگ واقعی نامید. 2 تیم تا آخرین لحظه با هم جنگیدند اما چین توانست در هر 3 ست پیروز شود و از بازی باخته برد بسازد که در آخر با کسب نتیجه 3 بر یک دیگر فینالیست هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان پسر آسیا شد .

نتایج مرحله نیمه نهایی :
کره جنوبی یک – چین 3
بحرین یک – ایران 3

برنامه روز پایانی مسابقات به شرح زیر است :
شنبه سوم آبان ماه به وقت تهران
سالن C :
ساعت 16:30 ، بحرین - کره جنوبی ( برای کسب عنوان سوم و چهارمی)
ساعت 19:00 ،چین – ایران ( برای کسب عنوان اول ودومی )[ یکشنبه 04 آبان 1393 ] [ 0:55 ] [ Admin ]

مطالب مرتبط